Naklejki na płytki podłogowe – oryginalna forma aranżacji wnętrz. Co za nimi przemawia?

Naklejki na płytki podłogowe stanowią oryginalną formę aranżacji rozmaitych wnętrz. Mogą być stosowane nie tylko w naszych domach i mieszkaniach, ale też gabinetach i biurach. Z pewnością docenimy ich wszechstronne zastosowanie, łatwość użytkowania oraz bardzo szeroki wybór. Takie naklejki nie pochłoną z naszego budżetu dużych pieniędzy, ale zdołają odmienić dotychczasowe wnętrza i nadać im nietuzinkowego charakteru. Naklejki na płytki podłogowe znajdują uznanie zarówno wśród osób młodszych, jak i tych nieco starszych. Tworzy się je zazwyczaj z trwałej, wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia folii samoprzylepnej. Kluczowe jest jednak to, aby były zabezpieczone dodatkową warstwą laminatu. Dzięki temu nie zdołamy ich zbyt szybko uszkodzić i zadbamy o ich długą żywotność. Pamiętajmy o tym, iż naklejki z tej kategorii muszą być naniesione na podłogę bardzo precyzyjnie i równomiernie, dlatego najlepiej jeśli zajmą się tym wybitni fachowcy.

Naklejki na płytki podłogowe – co tak właściwie o nich wiadomo?

Naklejki na płytki podłogowe w wersji dekoracyjnej mogą być wykorzystywane w aranżowanych salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, jadalniach, przedpokojach czy też kuchniach. Stawiajmy na nie we wszystkich tych pomieszczeniach, które są często uczęszczane i odwiedzają je nasi goście. To szansa na niezbyt skomplikowaną i stosunkowo tanią odmianę płytek podłogowych. Do wyboru mamy wiele różnych wzorów i kolejek naklejek na płytki, dlatego bez większych przeszkód znajdziemy dla siebie optymalne propozycje. Można to uczynić m.in. za pośrednictwem sklepów internetowych.

Naklejki na płytki podłogowe odznaczają się wieloma zaletami. Wystarczy wspomnieć o tym, że nie zniszczą naszej podłogi i nie narażą jej na uszczerbek. Dodatkowym atutem jest podwyższona odporność na ścieranie.

Naklejki na płytki podłogowe – podstawowe zastosowanie

Zastanówmy się w tym miejscu nad tym jakie konkretnie zastosowanie mają popularne ostatnimi czasy naklejki na płytki podłogowe. Na samym początku powinniśmy wiedzieć o tym, że takie produkty są:

  • odporne na szkodliwe działanie wilgoci,
  • łatwe do przyklejania i odklejania,
  • doskonale przylegające do wybranego podłoża.

Jak widać naklejki na płytki podłogowe (zwłaszcza ceramiczne) zaskoczą nas swoją uniwersalnością, a co najważniejsze możemy z nich skorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować je na klatce schodowej, na poddaszu oraz w garażu i piwnicy. Jest to uzależnione jedynie od naszych indywidualnych potrzeb. Oczywiście ostateczne decyzje w tym zakresie możemy skonsultować z doświadczonymi projektantami wnętrz.

Godne podkreślenia jest to, że naklejki sprawdzą się nie tylko na podłogach (również betonowych), ale też na ścianach i schodach. Warto na nie uważać w przypadku paneli podłogowych, ponieważ możemy mieć małe problemy z ich swobodnym odklejaniem i możemy doprowadzić do uszkodzenia laminatu.

Naklejki na płytki podłogowe – jak zabrać się za ich przyklejanie? Cenne wskazówki

Zakupienie naklejek na płytki podłogowe może okazać się strzałem w dziesiątkę, lecz w pierwszej kolejności poszerzmy swoją wiedzę na temat prawidłowego przyklejania wskazanych wyżej naklejek. Nie każdy będzie się na tym znać, a przydadzą nam się chociaż podstawowe umiejętności i wiedza teoretyczna. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby przyklejać je w pojedynkę poprośmy o wsparcie fachowców. Przed przyklejaniem naklejek na płytki podłogowe zadbajmy o to, aby powierzchnia była:

  • oczyszczona,
  • odtłuszczona,
  • osuszona.

Jeśli zaniedbamy któryś z tych elementów możemy mieć pewność, że uzyskany efekt nie spełni naszych indywidualnych oczekiwań. Naklejki mogą być nierównomiernie przyklejone lub też nie utworzą gładkiej struktury. Im większe naklejki, tym więcej czeka nas pracy i zaangażowania. Kluczowe jest to, abyśmy działali precyzyjnie i bez zbędnego pośpiechu. Najmniej trudności przysporzą nam naklejki o niewielkich rozmiarach, z którymi na pewno poradzimy sobie bez wsparcia profesjonalistów.

Naklejki na płytki podłogowe – jak długo będą nam służyć? Na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu?

Odpowiednio przyklejone naklejki na płytki podłogowe będą w stanie posłużyć nam przez około 8-10 lat. Oczywiście duże znaczenie ma to, w jakich pomieszczeniach zdecydujemy się na ich zastosowanie. Jeśli będą intensywnie eksploatowane możemy mieć pewność, że żywotność naklejek zostanie nieco skrócona.

W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby zwiększyć trwałość naklejek na płytki podłogowe powinniśmy je regularnie konserwować i nie myć ich przy pomocy silnych detergentów z dodatkiem chloru. Wystarczy, że sięgniemy po delikatne środki czyszczące. Co ważniejsze omawiane naklejki są bardzo odporne na zanieczyszczenia i zabrudzenia.

Ostateczną decyzję, co do doboru odpowiednich naklejek na płytki podłogowe uzależnijmy m.in. od tego, czy posiadają one solidną warstwę ochronną. Jeśli jej nie ma powinniśmy pomyśleć o tym, aby przykleić je na ścianach. Kluczowymi parametrami będą dla nas również wielkość oraz wzory naklejek. Zastanówmy się dobrze nad tym, jakie naklejki będą pasować do aranżowanego pomieszczenia i jakie wzory będą się idealnie komponować z naszymi ścianami i meblami. Poprośmy o pomoc architektów wnętrz. Nie przesadzajmy również z wielkością, ponieważ w ten sposób możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Dużą popularnością cieszą się obecnie naklejki w formie mozaiki.

Naklejki na płytki podłogowe – ile mogą kosztować?

Nie da się ukryć, że naklejki na płytki podłogowe mają wiele różnych zalet, ale musimy wiedzieć o tym ile pieniędzy przyjdzie nam na nie wydać. Koszt naklejki będzie uzależniony m.in. od jej rozmiaru. Jeśli będzie to naklejka o wymiarach 30x30cm przygotujmy się na to, że wydamy na nią około 25 złotych. Możemy również liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe w przypadku zamawiania większych ilości naklejek. Najpierw zastanówmy się nad tym ile konkretnie ich potrzebujemy, a następnie przystąpmy do etapu składania internetowego zamówienia.

Naklejki na płytki podłogowe – krótkie podsumowanie

Naklejki na płytki podłogowe z folii samoprzylepnej to doskonała szansa na urozmaicenie i odświeżenie aranżowanych wnętrz. Możemy je umieszczać w salonach, jadalniach, kuchniach, łazienkach, przedpokojach, sypialniach czy też pokojach dziecięcych. Dodatkowo sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale też biurach i gabinetach. Jeśli mamy taką ochotę przyklejmy je na klatce schodowej, poddaszu, w piwnicy, garażu czy też na schodach i ścianach.

Naklejki na płytki podłogowe dzielą się obecnie na wiele różnych wzorów (najpopularniejsze to mozaiki) i kolorów. Powinniśmy je dobierać pod kątem posiadanych mebli, koloru ścian czy też preferowanego stylu architektonicznego. Co najważniejsze takie naklejki są łatwe do przyklejania i odklejania, radzą sobie ze ścieraniem i wilgocią, a dodatkowo doskonale przylegają do podłoża.

Skupmy się na tym, aby przy dobieraniu naklejek na płytki podłogowe zadbać o to, aby posiadały dodatkową warstwę laminatu (weźmy pod lupę ich rozmiar oraz wzór). Naklejki nie powinny uszkodzić naszej podłogi (zwłaszcza ceramicznej i betonowej), ale nie stosujmy ich w przypadku paneli podłogowych (problemy z odklejaniem i możliwość uszkodzenia laminatu).

Jeśli chcemy mieć pewność, że naklejki będą prawidłowo przyklejone zatroszczmy się o to, aby powierzchnia była najpierw oczyszczona, odtłuszczona i osuszona. Najwięcej trudności przysporzą nam duże modele, więc w takiej sytuacji poprośmy o pomoc specjalistów. Odpowiednio przyklejone naklejki mogą nam służyć przez około 8-10 lat, lecz nie powinniśmy ich czyścić agresywnymi detergentami z chlorem. Używajmy do tego delikatnych środków czyszczących. Koszt pojedynczej naklejki na płytki podłogowe o wymiarach 30×30 cm waha się w granicach 25 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kuchnia na poddaszu

Kuchnia na poddaszu - jak do tego podejść? Plusy i minusy

Następny artykuł
wnętrze w stylu hampton

Styl Hampton - czym się charakteryzuje? Co warto o nim wiedzieć?

Podobne artykuły