Nieruchomości Pruszków – dlaczego warto zainwestować właśnie w tym mieście?

Pruszków to duża, podwarszawska miejscowość, która jeszcze do niedawna kojarzona była głównie z historiami gangsterskimi z lat 90. ubiegłego wieku oraz pierwszymi sukcesami Roberta Lewandowskiego, który właśnie w Zniczu Pruszków rozpoczynał swoją karierę piłkarską. W ostatnich latach jesteśmy jednak świadkami dynamicznego rozwoju Pruszkowa, co przekłada się na sukcesywny wzrost liczby nowych mieszkańców. Co sprawia, że chętnych do zamieszkania w tych okolicach Warszawy nie brakuje i jak wygląda życie w Pruszkowie?

Nieruchomości Pruszków – poznaj miasto zieleni i rekreacji

Pruszków jest największym, tuż po stolicy, miastem należącym do aglomeracji warszawskiej, położonym w odległości około 18 km od centrum Warszawy. Atrakcyjna lokalizacja i dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej sprawiają, że z roku na rok na życie tutaj decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ Pruszków oferuje wszystko to, czego brakuje nam podczas mieszkania w centrum dużego miasta – szybki dojazd do pracy lub na studia, brak wielkomiejskiego zgiełku, a także życie pośród zieleni.

Niecałe pół godziny – dokładnie tyle zajmuje nam przejazd kolejką SKM lub WKD z Pruszkowa do centrum Warszawy. W podobnym czasie pokonamy tę samą trasę autostradą A2, którą dojedziemy samochodem spod domu aż do najbardziej zatłoczonych części stolicy. Warto również dodać, że decydując się na przeprowadzkę do Pruszkowa, wiele osób rezygnuje z codziennych dojazdów do Warszawy i zamiast tego rozpoczyna pracę na miejscu, m.in. w pobliskich zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i firmach z sektora MŚP.

Niech nikogo nie zmyli jednak skojarzenie, że Pruszków jest wyłącznie miastem tętniącym życiem, w którym nie ma miejsca na relaks. Wręcz przeciwnie – przez wielu miejscowość ta określana jest miastem zieleni, co wynika przede wszystkim z niezwykłych walorów krajobrazowych i mnóstwa terenów zielonych, na które możemy tu liczyć. Przykładem tego jest m.in. Park Potulickich oraz park im. Tadeusza Kościuszki, w których cyklicznie odbywają się wydarzenia kulturalne. Co więcej, mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać tu z 13 stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego, około 20 km ścieżek plenerowych oraz siłowni plenerowych. Znajdziemy tu również wiele miejsc do uprawiania sportów rekreacyjnych i zawodowych, np. klub sportowy Znicz, krytą pływalnię Kapry i tor kolarski Arena Pruszków.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Pruszkowie?

Jeszcze w XIX wieku Pruszków uważany był za jedno z ulubionych miejsc wypoczynku bogatych Warszawian, którzy zamieszkiwali tu okoliczne pałace i zabytkowe kamienice. Dziś w Pruszkowie dominuje jednak niska zabudowa, czyli nowoczesne osiedla mieszkaniowe oraz osiedla domów jednorodzinnych, położone głównie poza centralną częścią miasta. To właśnie tu coraz częściej swoje życie rozpoczynają mieszkańcy Warszawy, którym zależy na dobrym skomunikowaniu ze stolicą, jak również dostępie do niezbędnych punktów usługowych, jak np. szkoły, przedszkola, urzędy, przychodnie oraz sklepy.

Dużym plusem inwestowania w nieruchomości w Pruszkowie są ich korzystne ceny, zwłaszcza jeśli porównamy je z Warszawą. Pod koniec ubiegłego roku ceny mieszkań w Pruszkowie kształtowały się na poziomie średnio 9 397 zł/m2, podczas gdy stawka za 1 m2 mieszkania w Warszawie wynosiła wówczas 13 025 zł. W rezultacie Pruszków pozostaje atrakcyjnym miejscem do inwestowania zarówno w kontekście dalszego wynajmu nieruchomości, jak i zakupu domu lub mieszkania na własny użytek. Dzięki tak znaczącym różnicom cenowym możemy śmiało wybrać nieruchomość w Pruszkowie o większym metrażu, która będzie odpowiadać naszym możliwościom finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak zaaranżować ogród, by przyciągać i wspierać lokalne gatunki zwierząt i roślin?

Następny artykuł

Kompletny przewodnik po uprawie frezji: od nasadzenia do zimowania

Podobne artykuły