Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

Styl glamour pełny jest elegancji. Na ścianach panują stonowane kolory, a połyskujące dodatki w odcieniach złota, srebra czy różowego złota dodają wnętrzu charakteru. Mieszkanie lub dom urządzony w stylu glamour sprawia wrażenie bogatego, ale też wysublimowanego. Każdy dodatek jest skrupulatnie przemyślany, by nie zapanował przepych. Jak dokładnie wygląda wnętrze w stylu glamour?

Styl glamour – wnętrze w eleganckim wydaniu

Choć słowo glamour z angielskiego oznacza przepych, trudno go szukać we wnętrzach urządzonych w tym stylu. Owszem, jest on pełen dodatków, jednak ich ilość jest na tyle wyważona, że wnętrze wygląda elegancko. To jeden z najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz, w którym znajdziemy różnorodne dodatki. Łączą się w nim piękne, masywne, drewniane meble z delikatnymi, połyskującymi tkaninami. Można powiedzieć, że jest to połączenie tajemniczości, elegancji i luksusu.

 

Jak wygląda wnętrze urządzone w stylu glamour?

Wnętrza w stylu glamour czerpią z nowoczesności i baroku. To połączenie ornamentów, złota lub srebra typowych dla baroku z prostymi formami, które przywodzą na myśl bardziej współczesne dodatki. Czym jeszcze wyróżnia się styl glamour?

Cechy charakterystyczne stylu glamour to m.in.:

  • ściany w stonowanych kolorach (np. pudrowy róż, beż, biel), do których pasują błyszczące dodatki,
  • jedna lub kilka ścian w ciemnym, głębokim odcieniu bordo, granatu czy butelkowej zieleni,
  • złote lub srebrne elementy, które pięknie odbijają światło.

W takim wnętrzu znajdują się także miękkie i delikatne tkaniny, które połyskują i mienią się różnymi odcieniami. Najczęściej we wnętrzach w stylu glamour występuje welur, atłas lub satyna. Tkaniny te kojarzone są z luksusem.

Zdecydowanie najbogatszą ozdobą domu w stylu glamour jest żyrandol. Często w takich wnętrzach pojawiają się ogromne, kryształowe żyrandole, które mienią się przeróżnymi barwami, gdy do wnętrza wpadnie światło słoneczne.

Jakie meble i dodatki w stylu glamour wybrać?

W sypialni powinno stanąć łóżko z baldachimem lub z tapicerowanym zagłówkiem. Może być on pikowany. Dobrze, by w salonie pojawiła się sofa w podobnym stylu, także z pikowanym wykończeniem. Odcienie tych mebli mogą być stonowane, np. pudrowy róż lub wręcz przeciwnie – głębokie np. butelkowa zieleń. Warto łączyć te dwa kolory ze złotymi dodatkami. Na myśl będą przywodzić motyw roślinny, który także często pojawia się we wnętrzach w stylu glamour.

Jakie jeszcze meble i dodatki wybrać? Dobrze, by stoły i meble były drewniane. Mogą mieć proste formy lub bardziej barokowe kształty. Oprócz tego w sypialni może pojawić się ozdobna toaletka oraz lustro z ramą w nieregularnym kształcie. Warto, by wszelkie ramy oraz dodatki, np. krany, rączki mebli, zostały zachowane w jednym kolorze (złocie, rose gold lub srebrze). Na ścianach mogą pojawić się obrazy z motywem roślinnym w złotych lub srebrnych ramach.

Styl glamour łączy w sobie blask, luksus i wyrafinowanie. Warto trzymać się ustalonej palety barw oraz wyważonej liczby dodatków, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się spójnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czym charakteryzuje się styl loftowy? Kilka ważnych podpowiedzi

Następny artykuł

Remont pokoju dziecka. Kilka praktycznych rad

Podobne artykuły