Remont przedpokoju. Praktyczne rady

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy, stanowi więc swego rodzaju wizytówkę całego mieszkania. Mimo że czas spędzony w przedpokoju jest raczej znikomy, to warto zadbać o jego wygląd i funkcjonalność. To właśnie w przedpokoju będziemy zostawiać odzież wierzchnią i buty a mała ilość miejsca powoduje, że zagospodarowanie przestrzeni musi być na najwyższym poziomie. Podczas remontu przedpokoju musimy pamiętać o jego roli i zadbać o to, żeby każdy element był idealnie dopasowany.

Co uwzględnić przy remoncie przedpokoju?

Przedpokój najczęściej jest małym i ciasnym pomieszczeniem, które podczas remontu musi ulec całkowitej reorganizacji. Podstawową kwestią, którą powinniśmy brać pod uwagę, jest ilość miejsca, jaka będzie nam potrzebna do przechowywania obuwia i odzieży wierzchniej. Najczęściej kurtki, płaszcze i buty zostawiamy w przedpokoju, a brak wystarczającej ilości miejsca do ich przygotowywania sprawi, że całość nie będzie wyglądać estetycznie. Rozpoczynając remont przedpokoju, musimy również uwzględnić styl, w jakim ma być wykończone całe mieszkanie. Przedpokój jak każde inne pomieszczenie powinno korespondować z resztą domu, tworząc spójną całość.

Jaki kolor ścian wybrać?

Kluczowym czynnikiem wpływającym na wygląd przedpokoju jest  kolor ścian. Wybierając kolor farby, którą pomalujemy ściany, pamiętajmy, że w przedpokoju najczęściej nie ma okien. Zastosowanie ciemnych farb będzie wymagało dobrego oświetlanie pomieszczenia, ponieważ nie możemy liczyć na światło słoneczne. Należy również pamiętać, że w przedpokoju będą znajdować się meble, których barwa będzie nawiązywać do ścian. Dodatkowo kolorystyka całego mieszkania musi się ze sobą łączyć. Najczęściej wybierane kolory ścian w przedpokoju są raczej zimne i chłodne. Malując je na szaro, biało czy jasnoniebieski kolor będziemy mieć duże możliwości dopasowania pozostałych elementów wystroju.

Które ozdoby do przedpokoju warto zastosować?

Remontując przedpokój, możemy urozmaicić wnętrze wieloma dodatkami. Stosując ozdoby do przedpokoju, podkreślimy jego styl i nadamy całej przestrzeni estetyczny wygląd. Jest wiele ozdób, które możemy wykorzystać i ich forma zależy głównie od przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeśli posiadamy komodę w przedpokoju, możemy na niej ustawić wazon z kwiatami lub prostą rzeźbę. Dużą popularnością cieszą się ozdoby wieszane na ścianie. Poza obowiązkowym lustrem wiszącym możemy zdecydować się na zdjęcia, plakaty lub nawet obraz. Gustownym dodatkiem będzie też ozdobny stojak na parasole, który poza swoją praktyczną funkcją będzie ciekawym elementem wystroju wnętrza.

Podsumowanie

Decydując się co uwzględnić przy remoncie przedpokoju, warto kierować się wystrojem całego mieszkania i funkcjonalnością. W przedpokoju musi być wystarczająco miejsca, aby zostawić ubrania, a jednocześnie zachować wolną przestrzeń i porządek. Najlepiej pomalować ściany na jasne uniwersalne kolory, które dopasujemy do wielu rodzajów mebli. Możemy również urozmaicić wnętrze różnego rodzaju dekoracjami takimi jak plakaty, wazony czy stojak na parasole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Śliwa węgierka - uprawa, pielęgnacja, odmiany

Następny artykuł

Welurowa czy skórzana - jaką sofę wybrać?

Podobne artykuły