Zastosowanie siarkolu w ogrodzie

Mączniak prawdziwy to istna zmora każdego ogrodnika. Krótkie, stosunkowo ciepłe zimy powodują, że choroba atakuje roślinę niezwykle wcześnie i może spowodować wiele szkód już na etapie kwitnienia i rozwoju. W celu ochrony roślin zarówno przed atakiem jak i już w momencie objęcia patogenem, warto zastosować opryski bezpiecznymi produktami np. na bazie siarki.

Mączniak – powszechny problem w ogrodnictwie

Mączniak prawdziwy jest powszechną chorobą roślin, wywołaną przez gatunki grzybów należących do rzędu mączniakowców. Patogen rozwija się na części powierzchniowej rośliny, pobiera z niej wodę i substancje odżywcze. Mączniak objawia się powstawaniem białego nalotu – jakby posypanego mąką – na powierzchni rośliny. Bytując na niej, zmniejsza powierzchnię liścia, a co za tym idzie ogranicza proces fotosyntezy, aby finalnie opóźnić lub zahamować rozwój całej rośliny. Są jednak skuteczne sposoby walki z chorobą i w przypadku wielu roślin, przynosi ona szybkie efekty.

Siarkol w uprawach ekologicznych 

Produkty opierające swoje działanie na bazie siarki, pozwalają na ekologiczną uprawę wielu roślin m.in. warzyw, drzew i krzewów owocowych czy roślin ozdobnych. Rośliny te, często są atakowane przez patogeny m.in. mączniaka, a produkty na bazie siarki pozwalają go zwalczać skutecznie, przy zachowaniu bardzo krótkiego okresu karencji. Długość tego okresu jest bardzo ważna, zarówno dla rośliny zaatakowanej przez patogen jak i dla pozostałej uprawy. Im krótszy jest czas od użycia produktu do zbioru, tym bardziej możemy liczyć na większe zbiory i zdrowe rośliny.

Współczesne ogrodnictwo boryka się z coraz to nowszymi chorobami roślin. Wielu hodowców, którzy od lat zajmują się ogrodnictwem, szukają jak najbardziej naturalnych rozwiązań w ochronie roślin oraz przygotowywaniu gleby pod uprawę. Jeden ze skutecznych środków na bazie siarki można znaleźć na tej stronie https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/siarkol-800-sc-20ml-id-1130. Produkt ten ma wiele zalet:

  • siarka i jej działanie grzybobójcze jest znana od dawna,
  • środek jest bezpieczny dla upraw, również w ogrodnictwie ekologicznym,
  • działa na zasadzie płaszcza ochronnego dla roślin,
  • jest tani i prosty w przygotowaniu,
  • idealnie sprawdza się na uprawy o małym areale – przydomowe ogródki, drzewka i krzewy owocowe,
  • krótki okres karencji pozwala na zmniejszenie strat związanych z atakiem mącznika,
  • można go używać wielokrotnie w całym okresie kwitnienia i zbiorów.

Lepiej zapobiegać czy leczyć?

Siarkol może być stosowany w celu ochrony roślin, zanim jeszcze pojawią się na niej objawy choroby – kiedy na okolicznych roślinach pojawił się mączniak lub warunki sprzyjają jego rozwojowi. Mączniak najczęściej namnaża się w wilgotnym otoczeniu. Warto zadbać wtedy o profilaktyczne zastosowanie oprysku, aby choroba nie rozprzestrzeniła się lub całkowicie nie zniszczyła uprawy.

Oczywiście zastosowanie Siarkolu, w momencie kiedy zauważymy pierwsze osobniki na roślinach również przyniesie oczekiwane efekty i w krótkim czasie pomoże pozbyć się patogenu. Nie zawsze jednak profilaktyczny oprysk jest możliwy, ze względu na bioróżnorodność uprawy, odmienne okresy kwitnienia poszczególnych roślin oraz warunki pogodowe. Warto uważnie przyglądać się swojej uprawie i przemyślanie dostosowywać wszelkie zabiegi w niej wykonywane, aby móc cieszyć się dużymi plonami.

Siarkol jest produktem o wszechstronnym zastosowaniu w ochronie roślin przed mączniakiem – jest skuteczny, bezpieczny i z powodzeniem stosowany od lat przez ogrodników. Bezpieczne środki ochrony roślin, idealnie wpisują się również w ekologiczny trend uprawy roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Rolety dzień i noc do kuchni – funkcjonalność i styl w jednym rozwiązaniu

Następny artykuł

Nowoczesna firma która zajmie się Twoim gruzem

Podobne artykuły